Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Dziewcząt

28 kwietnia 2017

ChodźMY na spacer z Fregatą!

Jeżeli nie macie jeszcze planów na sobotnie przedpołudnie 6 maja br., to już dziś zapiszcie w kalendarzu „6 maja, godz. 10.30, ul. Cystersów 13, Gdańsk Oliwa – rodzinny spacer z Fregatą”.

Zapraszamy całe rodziny na spacer szlakami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego organizowany przez placówki edukacyjne Fregata. Spotykamy się 6 maja o godz. 10.30 przy głównym wejściu do budynku placówek przy ul. Cystersów 13 w Gdańsku Oliwie. Zabieramy ze sobą wygodne buty, coś do picia i kurtki przeciwdeszczowe.

Spacer będzie podzielony na dwa etapy. Najpierw ruszymy na szczyt wzniesienia Pachołek (~1 km). Wejdziemy na wieżę widokową, aby podziwiać panoramę Oliwy. Stąd mniej pewni siebie spacerowicze będą mogli wrócić do punktu wyjścia.

Z Pachołka zaprawionych spacerowiczów zaprowadzimy niebieskim szlakiem – nieopodal pomnika Bitwy Oliwskiej – do Drogi Nadleśniczych, a potem dalej, do Doliny Świemirowskiej. Tu, po krótkim odpoczynku, zdecydujemy, czy chcemy wrócić tą samą drogą (~4 km), czy zejść do Sopotu, w okolice przystanku SKM Sopot Wyścigi (~9 km).

Całą trasę można prześledzić TUTAJ

To pierwsze wydarzenie z cyklu ChodźMY na spacer z Fregatą. Są planowane kolejne.

Uwagi: trasa w większości przyjazna jest również dla wózków dziecięcych, znajduje się na niej jednak jedno strome podejście, gdzie wejście z wózkami będzie wymagać współpracy spacerowiczów.

...

Stowarzyszenie Kulturalne Wspierania Edukacji i Rozwoju SKWER realizuje projekt edukacyjny FREGATA już od 8 lat. W tym czasie udało się stworzyć i z sukcesem poprowadzić trzy placówki edukacyjne: Przedszkole, Szkołę dla Chłopców i Szkołę dla Dziewcząt. Cały czas się rozwijamy, bo zależy nam, żeby jak najwięcej rodziców odkryło, że Fregata to miejsce dla ich dzieci i dla nich samych.

Jesteśmy szczególnie dumni z tego, że nasz projekt to propozycja dla całych rodzin. Szkoły i przedszkole Stowarzyszenia ściśle współpracują z rodzicami, mając przywilej uczestniczenia w ich życiu; w atmosferze szacunku, wolności i zgody rodziców wspierając ich w pierwszoplanowej roli wychowawczej.

Ważny jest dla nas wysoki poziom edukacji. Staramy się, tam gdzie to możliwe i uzasadnione, „zajęcia w ławce” zastąpić projektami, wycieczkami i zadaniami, które dopełniają i rozwijają tradycyjnie zdobywaną wiedzę. Wszystkie sytuacje edukacyjne traktujemy jako punkt wyjścia do kształtowania charakterów i do rozwoju dzieci w zgodzie z ich predyspozycjami. Służą temu również spotkania tutoringowe, które oferujemy dzieciom i ich rodzicom.

Zachęcamy - jak co roku - do przekazania naszemu Stowarzyszeniu 1% podatku. Środki uzyskane w ten sposób posłużą m.in. do zasilenia funduszu stypendialnego wspierającego rodziny z naszego projektu oraz przygotowaniu nowej siedziby Szkoły dla Chłopców przy ul. Do Studzienki.

KRS: 0000083116

Stowarzyszenie Kulturalne Wspierania Edukacji i Rozwoju

DZIĘKUJEMY!