Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Dziewcząt

28 kwietnia 2017

ChodźMY na spacer z Fregatą! - 25 czerwca, godz. 13.00 więcej 

Serdecznie zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi (nawet tymi najmniejszymi) na kolejny spacer z cyklu „ChodźMY z FREGATĄ”. Chętnie spotkamy się zarówno z rodzinami Fregatowymi, jak i tymi, które chciałby poznać nasz projekt edukacyjny.

Spacer rozpocznie się 25 czerwca, w niedzielę, o godz. 13.00. Jak zwykle wyruszamy spod Przedszkola Fregata przy ulicy Cystersów 13 – na spóźnialskich czekamy tylko 15 minut!

Tym razem, inspirowani wycieczką Grupy Rowerowej 3Miasto, udamy się na poszukiwania Kamiennej Twarzy. Trasa jest przejezdna dla wózków dziecięcych o pompowanych oponach, choć tym razem nie unikniemy kilku stromych zejść i podejść. Trasa ma wersję 10 i 13,5-kilometrową – wybór ostatecznego wariantu zależy od uczestników wycieczki.

Spod przedszkola pójdziemy na zachód, aby obok Stawu Młyńskiego dotrzeć do ulicy Kościerskiej, którą wzdłuż ogrodzenia ZOO dotrzemy do Doliny Ewy. Tam, po dojściu do rezerwatu Źródliska w Dolinie Ewy skręcimy na czarny szlak. Ten zaprowadzi nas na szczyt Wzniesienia Marii, gdzie wszyscy chętni będą mogli nauczyć się nawigowania z mapą i kompasem – to właśnie w tej okolicy ukryta jest tajemnicza Kamienna Twarz!

Gdy już odnajdziemy cel naszej wycieczki, wrócimy na czarny szlak, którym przekroczymy Drogę Marnych Mostów i meandrami oliwskich wzgórz dotrzemy do Doliny Radości. Tutaj, po niecałych 7 kilometrach trasy zdecydujemy, czy wystarczy nam sił i czasu na kolejne 7 kilometrów marszu, czy też powinniśmy pójść na skróty i po 3 kilometrach marszu Doliną Schwalbego dotrzeć do punktu wyjścia. Wybrawszy ambitniejszy wariant, dotrzemy najpierw do hodowli ryb pstrągowatych w Dolinie Radości, aby po krótkiej wspinaczce znaleźć olbrzymią daglezję zieloną o tajemniczej nazwie "Kochanka Dominika" http://www.dawnaoliwa.pl/bibloteczka/legendy/kochankadominika.html). Stąd już tylko chwila do asfaltowej Drogi Kleszej, którą dojdziemy do Szwedzkiej Grobli, a następnie żwirową trasą udamy się do punktu wyjścia.

Ślad trasy: https://www.traseo.pl/trasa/chodzmy-z-fregata-kamienna-twarz

...

Stowarzyszenie Kulturalne Wspierania Edukacji i Rozwoju SKWER realizuje projekt edukacyjny FREGATA już od 8 lat. W tym czasie udało się stworzyć i z sukcesem poprowadzić trzy placówki edukacyjne: Przedszkole, Szkołę dla Chłopców i Szkołę dla Dziewcząt. Cały czas się rozwijamy, bo zależy nam, żeby jak najwięcej rodziców odkryło, że Fregata to miejsce dla ich dzieci i dla nich samych.

Jesteśmy szczególnie dumni z tego, że nasz projekt to propozycja dla całych rodzin. Szkoły i przedszkole Stowarzyszenia ściśle współpracują z rodzicami, mając przywilej uczestniczenia w ich życiu; w atmosferze szacunku, wolności i zgody rodziców wspierając ich w pierwszoplanowej roli wychowawczej.

Ważny jest dla nas wysoki poziom edukacji. Staramy się, tam gdzie to możliwe i uzasadnione, „zajęcia w ławce” zastąpić projektami, wycieczkami i zadaniami, które dopełniają i rozwijają tradycyjnie zdobywaną wiedzę. Wszystkie sytuacje edukacyjne traktujemy jako punkt wyjścia do kształtowania charakterów i do rozwoju dzieci w zgodzie z ich predyspozycjami. Służą temu również spotkania tutoringowe, które oferujemy dzieciom i ich rodzicom.

Zachęcamy - jak co roku - do przekazania naszemu Stowarzyszeniu 1% podatku. Środki uzyskane w ten sposób posłużą m.in. do zasilenia funduszu stypendialnego wspierającego rodziny z naszego projektu oraz przygotowaniu nowej siedziby Szkoły dla Chłopców przy ul. Do Studzienki.

KRS: 0000083116

Stowarzyszenie Kulturalne Wspierania Edukacji i Rozwoju

DZIĘKUJEMY!