Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Dziewcząt

05 marca 2018

Galaktyczne przygody w kl. 1

W lutym w klasie 1M odbył się tydzień o kosmosie.

W poniedziałek uczennice dowiedziały się, czym jest wszechświat, gwiazdy, galaktyki, czarna dziura, że wszechświat się rozszerza, ile ma lat. We wtorek w książkach przyniesionych z domu szukały informacji o planetach układu słonecznego, a w środę w grupach pracowały nad stworzeniem własnych układów słonecznych. Dwie grupy zrobiły pracę przestrzenną, jedna postawiła na pracę 2D, na dużej kartce. Podczas wykonywania swoich prac plastycznych użyły kartonów po butach i farb do pomalowania wnętrza (2 grupy), czarnych kartek sklejonych w jedną dużą (1 grupa), kolorowych kartek, kredek, kleju i sypkiego brokatu oraz nitki to zawieszenia elementów. Elementami, które stworzyły układy słoneczne miały być planety, Słońce, astronauci, komety, satelity, statki kosmiczne i inne gwiazdy. W czwartek rozmawiałyśmy o Ziemi, warstwie ozonowej i jej funkcji ochraniającej Ziemię, a w piątek o tym, dlaczego latamy w kosmos, jak taka podróż wygląda i kto (jakie zwierzęta i astronauci) już w tym kosmosie był. W piątek również podsumowałyśmy cały tydzień.