Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Dziewcząt

16 maja 2017

Koncerty klasy I M

Dziewczynki z klasy I M kochają muzykę. Większość uczennic gra na instrumentach, a wszystkie bez wyjątku uwielbiają śpiew i taniec.

To ewenement, że w jednej grupie dzieci tak zgodnie podzielają wspólną pasję. Nadzwyczajna jest też ich pomysłowość, jak z talentów uczynić prawie codziennie muzyczne święto.

Pani Marzena Popławska, wychowawczyni I M, już wie, że warto wsłuchiwać się w pomysły swoich podopiecznych. Zazwyczaj rodzą się z nich ciekawe zajęcia, a klasa staje się jeszcze bardziej zgrana.

Zaczęło się od Dnia Nauczyciela. Pomysłowe pierwszoklasistki SAME, bez jakichkolwiek konsultacji z dorosłymi, wymyśliły występy artystyczne z tej okazji i zaprezentowały je wszystkim nauczycielkom. Dumna wychowawczyni była bardzo wzruszona tym gestem.

Innym razem, jedna z uczennic poprosiła Panią Marzenę o możliwość zagrania na skrzypcach
i zaprezentowania instrumentu na poranku. Prośba zaowocowała kolejnymi zgłoszeniami i już powstał cykl porannych koncertów. Dziewczynki, które nie uczą się systematycznie gry na instrumencie, także prezentowały ulubione instrumenty. Klawisze, gitara, flet poprzeczny
i harmonijka ustna – orkiestra co się zowie!

Dziewczynki miały też okazję być na koncercie w Filharmonii Bałtyckiej. Wróciły zachwycone,
z wielką pasją rozmawiały o występach i chciały otrzymać melodie na płycie. Pani Joanna Kozyrska-Sieczak, nauczyciel muzyki we Fregacie, z radością spełniła to marzenie. Teraz dywan w klasie I M to istna estrada: szalone tańce, pozy, teatralne interpretacje – każdą wolną chwilę dziewczyny spędzają na muzyczno-tanecznej aktywności.

Wniosek nasuwa się sam: pozwólmy czasem dzieciom na własną inicjatywę, dajmy się przez nie poprowadzić, a objawią się talenty i niczym nieskrępowana pasja tworzenia.