Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Dziewcząt

17 lutego 2018

Lapbooki, plakaty... i inne metody plastyczne

Sala plastyczna na ul. Cystersów cieszy się wielkim zainteresowaniem. Powstają w niej prace nie tylko na zajęciach plastycznych, ale niemal na wszystkich przedmiotach!

W naszej placówce na ul. Cystersów w tym roku powstała sala plastyczna. Choć wydawać by się mogło, że będzie ona odwiedzana przede wszystkim przez przedszkolaki i wykorzystywana do zajęć plastycznych, szybko okazało się, że również nauczycielki innych przedmiotów chętnie jej używają.

Niemal na każdym przedmiocie nasze dziewczęta realizują prace, które w jakiś sposób łączą się z obrazem. Na lekcjach językowych są to często lapbooki i plakaty. W ostatnim czasie dziewczynki z kl. 4A realizowały projekt na języku niemieckim projekt o baśniach, natomiast dziewczęta z kl. 6M tworzyły prace związane z "Baśnioborem". Również nauczycielki przedmiotów matematyczno-przyrodnicznych chętnie wykorzystują różnorodne obrazy i materiały plastyczne na swoich zajęciach. Dziewczynki tworzyły już matematyczne choinki i makiety roślin, które pozwoliły im oswoić trudny materiał. Coraz częściej widać także notatkach uczennic zamiłowanie do ilustrowania, ozdabiania, co ułatwia im naukę w domu.

Oczywiście najpiękniejsze prace powstają na zajęciach plastycznych. W ostatnim tygodniu klasa 2M stworzyła własne galaktyki w słoiku. Każda dziewczynka wykonała swoją małą przestrzeń kosmiczną. Do wykonania prac zostały wykorzystane słoiki, wata, kolorowe brokaty i oczywiście farby.

Tworzenie tego rodzaju prac to nie tylko zabawa. Często materiały służą później do ćwiczeń tekstotwórczych, są podstawą do zrozumienia jakiegoś zagadnienia matematycznego bądź służą do nauki przed pracą kontrolną. Wiele z wytworów naszych dziewczynek zdobi ściany i gabloty na 1. piętrze - serdecznie zapraszamy do oglądania!