Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Dziewcząt

23 kwietnia 2020

Szkoła w czasie pandemii

Drogi Rodzicu!

Drogi Rodzicu!

Cieszymy się, że tu jesteś! Poniżej udostępnimy informacje dotyczące funkcjonowania i organizacji Szkoły dla Dziewcząt Fregata w trudnym czasie jakim jest pandemia COVID-19.

Sytuacja, w której najważniejsze jest bezpieczeństwo uczennic i nauczycieli spowodowała, że działalność szkoły przeniosłyśmy do świata MsOffice 365. Tam każda uczennica za pomocą swojego adresu e-mail korzysta z aplikacji Teams i szerokiego pakietu Office.

  • Codzienna praca uczennic opiera się na propozycji planu dnia, który zaproponowało grono pedagogiczne. Uwzględnia on zajęcia szkole, z podziałem na godziny pracy i odpoczynek. Zajęcia odbywają się w formie lekcji online lub indywidualnych konsultacji. Nauczyciele przygotowują plany dnia na każdy tydzień, z uwzględnieniem potrzeb uczennic, a także w zależności od realizowanego tematu. Praca uczennic opiera się na szkolnych podręcznikach, ćwiczeniach, przedmiotowych kartach pracy, ale także na wykorzystaniu możliwości oferowanych przez aplikację Teams (Notes zadań czy Zadania).
  • Uczennice i Rodzice kontaktują się z nauczycielami za pomocą aplikacji Teams, ewentualnie poczty elektronicznej. Nauczyciele są dostępni w czasie trwania konsultacji i zajęć online. Staramy się, by komunikacja była regularna, konkretna i wspierająca. Praca zdalna szkoły uwzględnia realizację podstawy programowej, ale co ważniejsze skupia się na indywidualizacji potrzeb uczennic. Dostosowujemy poznane narzędzia do potrzeb uczennic i nauczycieli.
  • W czasie pracy szkoły zdalnej nauczyciele na wszystkich poziomach edukacji wykorzystują oceny kształtujące. Informujemy uczennice o ich postępach edukacyjnych i obszarach do dalszej pracy, wykorzystując do tego ocenę opisowa, nie cyfrową.
  • Każda z rodzin w naszej placówce ma swojego tutora. Tutorzy starają się utrzymać regularny kontakt ze swoimi podopiecznymi i ich rodzinami. Wiemy, że zaufanie i współpraca pozwolą nam na efektywną edukację. Podczas pandemii zwracamy dużą uwagę na umiejętności pozaszkolne, które zdobywają nasze uczennice.Są to między innymi: umiejętność organizacji swojej pracy, organizacja miejsca pracy, umiejętność korzystania z komputera i aplikacji pakietu MsOffice 365.

Zapraszamy w podróż do wirtualnego świata naszej szkoły!

W najbliższym czasie uzupełnimy zasoby strony internetowej o kolejne informacje. Do zobaczenia!