21 kwietnia 2017

Tworzymy audiobooka

Dziewczynki z IIK i IIIM to prawdziwe „mole książkowe”, nie rozstają się z ulubionymi lekturami i chętnie o nich dyskutują.Uczennice znane są także z występów teatralnych, muzycznych i innych twórczych zainteresowań.

Wychowawczynie, Panie: Monika Wierzbicka i Katarzyna Halman, postanowiły połączyć te pasje i zaproponowały uczennicom stworzenie audiobooka. Pomysł zrodził się we współpracyz Panią Joanną Kozyrską-Sieczak (oprawa muzyczna) oraz Panią Iwoną Olbryś (wsparcie logopedyczne).

Praca nad audiobookiem to zadanie wieloetapowe. Opanowanie tekstu, ćwiczenie interpretacji, nauka piosenek, przygotowanie przedstawienia, projekt okładki – sporo pracy.

Podział ról to także duże wyzwanie, niektóre marzą o roli pierwszoplanowej, inne boją się wyzwań – Panie pomagają każdej dziewczynce wybrać zadanie pomocne w kształtowaniu młodej osobowości. Kompromis to nie lada wyczyn, gdy ma się 9 czy 10 lat.

Dziewczyny zaczęły już w marcu, ale na efekt trzeba jeszcze cierpliwie poczekać.

Dzięki nowemu zadaniu uczennice mogą się przekonać, że umiejętności nabywane w szkole, przydają się ogromnie w praktyce. Audiobook będzie służył innym, być może sprawi wiele radości młodszemu rodzeństwu czy bliskim. Okazuje się, że czasem żmudne uczenie się na pamięć wierszy i prozy, ćwiczenia logopedyczne czy trudna walka z nieśmiałością podczas występów, były potrzebne. Warto się zmagać, ćwiczyć pracowitość i cierpliwość.

Zostało jeszcze wiele pracy, ale entuzjazm nie opuszcza dziewczynek. Jeszcze o nich usłyszycie!