Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Dziewcząt

14 października 2016

Wycieczka do Brus

Kolejna wycieczka w ramach zajęć z języka kaszubskiego odbyła się 11 października. O godzinie 7:15 uczennice wyruszyły autokarem do Brus. Na miejscu dowiedziały się jak powstaje chleb, chałki, rogale i bułki. Mogły spróbować chleba na zakwasie a także otrzymały w prezencie pyszne rogaliki. Tego dnia dziewczęta odwiedziły też Chatę Kaszubską. Grupa starszych uczennic (klasa III i V) przygotowała wszystkie niezbędne produkty do kiszenia kapusty. Podczas ścierania marchwi na tarkach nie obyło się bez otarć. Następnie dziewczynki przystąpiły do kiszenia kapusty. W tym czasie uczennice klasy I i II poznały historie gliny i same mogły spróbować ulepić coś praktycznego z tego surowca. Na zakończenie wizyty w Brusach wszystkie dziewczynki spacerowały po ogrodzie pełnym uli figuralnych autorstwa Józefa Chełmowskiego.