Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Dziewcząt

29 kwietnia 2016

Wycieczka do Pucka i na Hel

28 kwietnia dziewczynki ze wszystkich klas wybrały się na całodniową wycieczkę do Pucka i na Hel. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Najpierw nasze uczennice odwiedziły budynek dawnego szpitala puckiego, w którym obecnie znajduje się Muzeum Ziemi Puckiej, poświęcone kaszubskiej kulturze ludowej. Podczas zwiedzania wystaw muzealnych, dziewczynki rozwiązywały zagadkowy quiz. Następnie dziewczynki wzięły udział w lekcji muzealnej pt. "Spotkanie z dawną sztuką ludową", podczas której dowiedziały się co oznaczają poszczególne kolory na hafcie kaszubskim. Miały także okazję porozmawiać z regionalną hafciarką Panią Brygidą Hochschulz oraz obejrzeć jej piękne wyroby.

Następnie przyszedł czas na najbardziej oczekiwany przez nasze dziewczynki punkt programu, czyli karmienie fok w helskim fokarium i lekcję w Błękitnej Szkole. Największą sympatię naszych uczennic zyskała foka o imieniu Fok :)


A więcej zdjęć na Facebooku :)