Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Dziewcząt

28 maja 2020

Zapachy eukaliptusów, Mongolia bez pieluszek i orzechy w drodze na Elbrus

Czy rodzina to zawsze więzy krwi? Czy warto marzyć? Czy można pojechać do Tokio i nie zobaczyć Centrum Anime? Okno na świat czyli godzina wychowawcza o marzeniach i podróżach.

W ostatni wtorek na godzinie wychowawczej gościłyśmy Martynę Rączkę, która mieszka w Londynie, jest nauczycielem mindfullness i pracuje jako nauczyciel specjalny w Richard Cloudesley School w Londynie. Jej pasją są podróże, wspinaczka i jazda konna. Martyna opowiedziała nam jak od wycinania kolorowych zdjęć z magazynów National Geographic w dzieciństwie zaczęła realizować swoje marzenia w dorosłym życiu. Podróże po świecie (a była już w ponad 50 krajach!) pozwoliły Jej zmierzyć się z własnymi ograniczeniami, ale też pokazały odmienne kultury (w tym bezpieluszkowe wychowanie w mongolskich jurtach)

i pozwoliły doświadczyć troski i miłości licznych zaprzyjaźnionych rodzin "z wyboru". Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wybory, których dokonywała, jak choćby decyzja o pokonaniu ostatnich kilometrów w drodze na Elbrus. Dlatego też towarzyszyła nam indiańska Bajka o dwóch wilkach. Zapraszamy Was do opowieści o świecie, w którym bezkresne irańskie niebo, spacerujące kanadyjskie niedźwiedzie i zapach australijskich eukaliptusów budują niezwykłą historię pełną pasji i miłości:

Zapach eukaliptusów czyli lekcja o marzeniach i podróżach.