Fregata

Fregata
Niepubliczna Szkoła Podstawowa
dla Dziewcząt

Postawy rodziców

Zapraszamy na wykład Paweł Wolińskiego pt. Postawy rodziców w badaniach Fundacji Mamy i Taty.

Wykład został objęty Patronatem Pary Prezydenckiej, Anny i Bronisława Komorowskich.

1. Czym jest dziś wychowanie?
2. Kim jest dobrze wychowane dziecko?
3. Dobry rodzic? - co myślą o sobie współcześni rodzice.
4. Kary i nagrody czyli narzędzia wychowawcze w praktyce.
5. Seriale, celebryci, internet - w poszukiwaniu współczesnych wzorów i inspiracji wychowawczych?
6. Rodzice jutra?

Wykład odbędzie się 17 maja o godz. 10 w Gdańsku,w Oliwia Business Center, budynek Oliwia Tower, przy ul. Grunwaldzkiej 472 a.

"Jeśli ty nie opowiesz swojemu dziecku o otaczającym je świecie zrobią to za ciebie inni (...)

Jak pokazują badania wykonane na zlecenie Fundacji Mamy i Taty, wielu rodziców uważa, że we współczesnym świecie maleje ich wpływ na wychowywanie swoich dzieci. Wychodzą z założenia, że dziś wychowują media, popkultura, Internet, rówieśnicy, szkoła, ale nie rodzice.

Badani coraz chętniej w praktyce rezygnują z podejmowania trudów wychowawczych, tłumacząc to sobie natłokiem codziennych obowiązków, wątpliwościami co do modelu wychowania, jaki powinni przyjąć, albo niewystarczającymi kompetencjami. Chcą także, aby ich rolę wychowawczą przejął ktoś inny - głównie szkoła i tzw. zajęcia pozalekcyjne, myląc tym samym edukację z wychowaniem.

- Chcemy w tej kampanii przypomnieć rodzicom, że wychowanie dzieci to ich podstawowy obowiązek, ale też przywilej. Chcemy wzbudzić głębokie przekonanie, że żadne instytucje nie mogą i nie powinny ich w tej roli zastępować oraz przypomnieć, że jeśli sami nie opowiedzą otaczającego świata swoim dzieciom, zrobią to za nich inni, ale niekoniecznie tak, jakby sobie tego życzyli – tłumaczy prezes Fundacji Mamy i Taty Paweł Woliński."

Postawy rodziców w badaniach Fundacji Mamy i Taty

Prowadzący - Paweł Woliński- 46 lat, mąż, ojciec czwórki dzieci. Od roku 2009 zaangażowany w projekty społeczne na rzecz rodzin i polityki rodzinnej (Fundacja Mamy i Taty, Związek Dużych Rodzin 3+., Familion.pl).